Laman maklumat bebas · bukan laman web rasmi Natural8 · 18 tahun ke atas sahaja · patuhi undang-undang tempatan

Kalkulator Outs dan Jadual Kebarangkalian Kena

Masukkan bilangan outs anda dan pilih flop atau turn; kalkulator memberi kebarangkalian tepat untuk kena dan membandingkannya dengan anggaran “peraturan 4 / 2”.

Main di Natural8Kalkulator pot odds

※ Butang ialah pautan rakan kongsi (nofollow); pendaftaran dibuat di Natural8. 18+. Bermain secara bertanggungjawab.

Dikemas kini: · Editor natural8.cn

Apakah outs

Outs ialah kad yang tinggal yang boleh menjadikan tangan anda tangan yang (berkemungkinan besar) menang. Contohnya anda pegang A♥9♥ dan flop K♥7♥2♣: baki 13 − 4 = 9 kad hati semuanya memberi anda flush, jadi anda ada 9 outs. Butang pintas di atas kalkulator menyenaraikan draw yang paling biasa.

Bilangan outs untuk draw biasa

DrawOutsFlop → riverTurn → river
Pasangan poket → tiga sama28.4%4.3%
Gutshot / dua pasangan → full house416.5%8.7%
Satu pasangan → dua pasangan atau tiga sama520.4%10.9%
Dua overcard624.1%13.0%
Set → full house atau empat sama727.8%15.2%
Open-ender831.5%17.4%
Flush draw935.0%19.6%
Gutshot + dua overcard1038.4%21.7%
Flush + gutshot1245.0%26.1%
Flush + open-ender1554.1%32.6%

Formula tepat

  • Selepas flop, kena sekurang-kurangnya sekali sebelum river: P = 1 − C(47 − o, 2) ÷ C(47, 2) = 1 − (47 − o)(46 − o) ÷ (47 × 46)
  • Selepas flop, kena pada kad seterusnya (turn): o ÷ 47
  • Selepas turn, kena di river: o ÷ 46

Contoh flush draw: 1 − 38 × 37 ÷ 2,162 = 1 − 1,406 ÷ 2,162 ≈ 35.0%.

Jadual kebarangkalian penuh 1–20 outs

OutsKena di turnFlop → riverPeraturan 4Turn → riverPeraturan 2
12.1%4.3%4%2.2%2%
24.3%8.4%8%4.3%4%
36.4%12.5%12%6.5%6%
48.5%16.5%16%8.7%8%
510.6%20.4%20%10.9%10%
612.8%24.1%24%13.0%12%
714.9%27.8%28%15.2%14%
817.0%31.5%32%17.4%16%
919.1%35.0%36%19.6%18%
1021.3%38.4%40%21.7%20%
1123.4%41.7%44%23.9%22%
1225.5%45.0%48%26.1%24%
1327.7%48.1%52%28.3%26%
1429.8%51.2%56%30.4%28%
1531.9%54.1%60%32.6%30%
1634.0%57.0%64%34.8%32%
1736.2%59.8%68%37.0%34%
1838.3%62.4%72%39.1%36%
1940.4%65.0%76%41.3%38%
2042.6%67.5%80%43.5%40%

Bila peraturan 4 / 2 tidak tepat

  • Peraturan 4 terlebih anggar apabila outs banyak. Dengan 8 outs ke bawah, ralat kurang daripada 1 mata peratus; dari 9 outs ia mula terlalu tinggi, 15 outs terlebih kira-kira 6 mata peratus, 20 outs terlebih 12.5 mata peratus. Pembetulan: jika outs melebihi 8, guna 4 × outs − (outs − 8); 15 outs memberi 53%, hampir dengan nilai sebenar 54.1%.
  • Peraturan 4 hanya sah jika anda pasti melihat dua kad, contohnya anda sudah all-in. Jika anda masih perlu berdepan taruhan di turn, bandingkan dengan pot odds menggunakan “kena pada kad seterusnya” (kira-kira 2 kali).
  • Peraturan 2 sedikit terkurang anggar. Nilai tepat dari turn ke river ialah outs ÷ 46 ≈ 2.17 × outs; 9 outs sebenarnya 19.6%, bukan 18%.

Tiga perangkap semasa mengira outs: ① Jangan kira dua kali: flush + open-ender bukan 9 + 8 = 17 outs, kerana 2 kad adalah kad flush dan juga kad straight, jadi sebenarnya 15. ② Outs “kotor” perlu didiskaunkan: jika kad yang memberi anda straight juga memberi lawan flush, ia bukan out sebenar. ③ Apabila kad meja berpasangan, flush anda mungkin kalah kepada full house. Jika tidak pasti, masukkan tangan yang mungkin dipegang lawan ke dalam kalkulator ekuiti dan kira terus.

Untuk susunan setiap tangan, lihat kedudukan tangan Texas Hold'em.

Soalan lazim

Berapakah kebarangkalian flush draw kena?
Flush draw ada 9 outs. Dari flop hingga river (dua kad), kebarangkalian kena sekurang-kurangnya sekali ialah 35.0%; untuk kad seterusnya sahaja 19.1% (flop ke turn) atau 19.6% (turn ke river).
Berapa outs untuk open-ended straight draw?
8: 4 kad di setiap hujung. Flop ke river 31.5%, turn ke river 17.4%. Gutshot (kurang satu kad di tengah) hanya 4 outs, masing-masing 16.5% dan 8.7%.
Adakah peraturan 4 tepat?
Dengan 8 outs ke bawah, ralatnya sangat kecil; lebih banyak outs, lebih tinggi anggarannya: 9 outs dianggar 36% (sebenar 35.0%), 15 outs dianggar 60% (sebenar 54.1%). Untuk lebih 8 outs, guna pembetulan “4 × outs − (outs − 8)”.
Kenapa di flop dikira dengan 47 kad tidak diketahui?
Anda nampak 2 kad tangan anda dan 3 kad flop, jadi 52 − 5 = 47 kad masih boleh keluar. Anda tidak nampak kad lawan, jadi kad itu juga dikira sebagai kad tidak diketahui.

Sumber

Fakta di halaman ini disemak dengan halaman rasmi Natural8 berikut pada 2026-10-30. Terma rasmi sentiasa diutamakan.

natural8.cn ialah panduan bebas, bukan laman web rasmi Natural8, dan tidak bergabung dengan Run Good N.V. atau rangkaian GGPoker. Pendaftaran, deposit dan permainan semuanya berlaku dalam aplikasi rasmi Natural8. Poker dalam talian mempunyai risiko kewangan dan dihadkan atau menyalahi undang-undang di sesetengah negara, termasuk Malaysia — semak undang-undang tempatan dahulu.

200% sehingga $1,000atau Free Bonus $100 · tiada kod
Daftar