Laman maklumat bebas · bukan laman web rasmi Natural8 · 18 tahun ke atas sahaja · patuhi undang-undang tempatan

Kalkulator Ekuiti Poker: Texas Hold'em / Omaha

Pilih kad tangan setiap pemain dan kad meja, dan kalkulator terus mengira ekuiti, kadar menang dan kadar seri setiap pemain. Contoh lalai ialah A♠K♠ lawan Q♥Q♦; tukar sahaja kadnya.

Main di Natural8Kalkulator pot odds

※ Butang ialah pautan rakan kongsi (nofollow); pendaftaran dibuat di Natural8. 18+. Bermain secara bertanggungjawab.

Dikemas kini: · Editor natural8.cn

Kira ekuiti dalam tiga langkah

  1. Pilih kad tangan. Ketik slot kosong pemain dahulu, kemudian pilih kad daripada dek di bawah; selepas satu kad dipilih, ia terus beralih ke slot kosong seterusnya. Jika tidak tahu kad lawan, biarkan kosong dan ia dikira sebagai kad rawak.
  2. Pilih kad meja (pilihan). Preflop tidak perlu dipilih; flop mesti dipilih 3 kad sekali gus, kemudian anda boleh tambah turn dan river.
  3. Lihat keputusan. Setiap kali kad diubah, ia dikira semula secara automatik, dan bahagian bawah menyatakan sama ada pengiraan tepat atau simulasi. Untuk pot berbilang pemain, klik “+ Tambah pemain”, sehingga 9 pemain.

Apa yang kalkulator ini boleh buat

FungsiPenerangan
PermainanTexas Hold'em dan Omaha PLO (4 kad tangan, mesti guna 2 kad tangan + 3 kad meja)
Bilangan pemain2–9, klik “+ Tambah pemain” untuk tambah, × untuk buang
Kad meja0, 3, 4 atau 5 kad (preflop, flop, turn, river); tiada pengiraan jika hanya 1–2 kad dipilih
Kad tidak dipilihSlot kosong atau tangan dengan hanya satu kad: kad yang kurang dikira sebagai kad rawak; “Isi rawak” mengisi semuanya sekali klik
Kaedah pengiraanPengiraan tepat apabila semua tangan diketahui dan kombinasi edaran tidak banyak (contohnya heads-up selepas flop hanya tinggal 990); jika tidak, simulasi Monte Carlo: Hold'em 2–3 pemain 100,000 kali, 4–6 pemain 40,000 kali, 7 pemain ke atas 25,000 kali; Omaha 15,000 / 6,000 kali
KeputusanEkuiti / menang / seri setiap pemain, ekuiti tertinggi diserlahkan; dengan ≥3 kad meja, tangan semasa dipaparkan (contohnya dua pasangan, flush)

Setiap kad hanya boleh digunakan sekali, dan kad yang sudah dipilih menjadi kelabu dalam dek. Ketik kad yang sudah dipilih untuk membatalkannya dan memilih semula.

Cara membaca ekuiti

  • Ekuiti (equity): jika tangan ini dimainkan hingga semua kad meja keluar, purata bahagian pot yang anda menang. Seri dikira mengikut bahagian.
  • Menang: bahagian anda menang seorang diri. Seri: bahagian anda berkongsi pot dengan orang lain.
  • Ekuiti tidak sama dengan sama ada tangan itu patut dimainkan. Untuk tahu sama ada call berbaloi, bandingkan ekuiti dengan pot odds: jika ekuiti melebihi ekuiti yang diperlukan, jangka panjangnya untung.
  • Dalam permainan sebenar anda tidak tahu tangan tepat lawan, jadi cara yang lebih praktikal ialah biarkan lawan kosong (kad rawak), atau kira semula untuk beberapa tangan yang mungkin dipegang lawan.

Ekuiti pertembungan klasik

Data preflop di bawah dikira tepat oleh laman ini menggunakan program perbandingan tangan yang sama untuk kesemua 1,712,304 kombinasi kad meja (kalkulator di halaman menggunakan simulasi, jadi keputusannya hampir sama dengan sedikit turun naik).

PertembunganEkuitiNota
A♠A♥ vs K♥K♦82.6% : 17.4%Pasangan besar lawan pasangan kecil, kira-kira 4.7 : 1
A♠K♠ vs Q♥Q♦46.2% : 53.8%Dua kad tinggi lawan pasangan yang lebih rendah
A♠K♦ vs 2♥2♣47.0% : 53.0%Pasangan paling kecil pun sedikit di hadapan
A♥K♦ vs A♣Q♠74.0% : 26.0%Didominasi (domination), seri 4.6%
A♥K♥ vs Q♠Q♦ vs J♣10♣40.2% : 41.1% : 18.7%Tiga pemain all-in, ekuiti dicairkan

Menentang satu tangan rawak sepenuhnya, ekuiti all-in heads-up tertinggi ialah AA (85.2%), AKs 67.1%, 72o 34.5%, dan paling rendah ialah 32o (32.3%). Data penuh 169 tangan permulaan ada di carta ekuiti tangan permulaan.

Ekuiti berubah besar selepas flop

TanganFlopEkuiti (tepat)
A♠K♠ vs Q♥Q♦10♠ 7♠ 2♥54.4% : 45.6% (flush draw + dua kad tinggi, kini di hadapan)
A♥K♥ vs Q♠Q♦K♣ 7♦ 2♠91.2% : 8.8% (top pair, QQ hanya tinggal 2 kad Q)
7♥7♣ vs A♥K♦K♣ 7♦ 2♠98.4% : 1.6% (set lawan top pair)

Kebarangkalian outs di flop dan turn

Semasa draw, angka yang paling kerap digunakan ialah bilangan outs. Di bawah ialah kebarangkalian tepat (bukan anggaran peraturan 4 / 2):

DrawOutsFlop → river (dua kad)Turn → river (satu kad)
Gutshot416.5%8.7%
Dua overcard624.1%13.0%
Open-ender831.5%17.4%
Flush draw935.0%19.6%
Flush + gutshot1245.0%26.1%
Flush + open-ender1554.1%32.6%

Kebarangkalian untuk sebarang bilangan outs boleh disemak dengan kalkulator outs. Jadual odds flop / turn di laman web Natural8 juga memberi flush draw kira-kira 35% dan 20%, selaras dengan jadual di atas.

Kaitan dengan permainan sebenar: EV Cashout Natural8 diselesaikan mengikut ekuiti semasa all-in: apabila ekuiti selepas flop ≥60%, anda boleh memilih untuk ambil wang awal sebanyak (pot − rake − yuran Jackpot) × ekuiti × 99%. Kira ekuiti di sini dahulu, dan anda akan tahu sama ada cashout itu berbaloi. Lihat alat poker.

Kalkulator laman ini dan kalkulator rasmi Natural8

Laman web Natural8 ada kalkulator odds sendiri yang menyokong Texas Hold'em, Short Deck dan Omaha, memaparkan Win% dan Tie% (sehingga 100,000 kali semasa pensampelan). Kalkulator laman ini ditulis secara bebas oleh natural8.cn dan tiada kaitan dengan Natural8; ia menyokong Texas Hold'em dan Omaha (belum Short Deck), dan turut memberi ekuiti keseluruhan dengan seri dikira serta tangan semasa, sesuai untuk ulasan pantas di telefon.

Soalan lazim

Berapakah ekuiti AK sut sama lawan QQ?
All-in preflop, A♠K♠ lawan Q♥Q♦ ialah kira-kira 46.2% lawan 53.8% (dikira tepat oleh laman ini untuk kesemua 1,712,304 kombinasi kad meja). QQ sedikit di hadapan; inilah yang biasa dipanggil “coin flip”, tetapi AK bukan tepat 50%.
Kenapa keputusan tangan yang sama sedikit berbeza setiap kali?
Preflop atau apabila ada tangan rawak, kalkulator menggunakan simulasi Monte Carlo (Hold'em 2–3 pemain 100,000 kali, 4–6 pemain 40,000 kali, 7 pemain ke atas 25,000 kali; Omaha 2–3 pemain 15,000 kali, lebih ramai 6,000 kali), jadi keputusan berubah beberapa persepuluh peratus. Apabila semua tangan diketahui dan ada sekurang-kurangnya 3 kad meja, ia beralih kepada pengiraan tepat dan keputusannya tetap.
Apa beza ekuiti dan kadar menang?
Kadar menang hanya mengira bahagian anda menang seorang diri; ekuiti turut mengira seri mengikut bahagian, contohnya berkongsi pot antara dua pemain dikira 0.5 kali. Yang menentukan keuntungan jangka panjang ialah ekuiti.
Bolehkah kira Omaha atau Short Deck?
Omaha boleh: klik “Omaha (PLO)” di bahagian atas kalkulator, setiap pemain 4 kad tangan, dan tangan dibandingkan dengan peraturan “mesti guna 2 kad tangan + 3 kad meja”. Short Deck (6+) belum disokong; kalkulator di laman web Natural8 menyokong Hold'em, Short Deck dan Omaha.
Bolehkah kalkulator ini digunakan secara langsung di meja Natural8?
Kalkulator laman ini ialah alat latihan web untuk mengulas dan belajar, dan tidak bersambung dengan aplikasi Natural8. Untuk ciri bantuan di meja, rujuk peraturan rasmi Natural8.

Sumber

Fakta di halaman ini disemak dengan halaman rasmi Natural8 berikut pada 2026-10-30. Terma rasmi sentiasa diutamakan.

natural8.cn ialah panduan bebas, bukan laman web rasmi Natural8, dan tidak bergabung dengan Run Good N.V. atau rangkaian GGPoker. Pendaftaran, deposit dan permainan semuanya berlaku dalam aplikasi rasmi Natural8. Poker dalam talian mempunyai risiko kewangan dan dihadkan atau menyalahi undang-undang di sesetengah negara, termasuk Malaysia — semak undang-undang tempatan dahulu.

200% sehingga $1,000atau Free Bonus $100 · tiada kod
Daftar